Резильєнтність - це здатність людини або групи осіб долати дуже серйозні труднощі і продовжувати повноцінний розвиток."
Стефан Ваніштендаль
В січні відбувалась ввелика конференція та навчальний семінар від БІСЕ(Католицького бюро дитини) де, зокрема, ми розглядали таке явище як резильєнтність. Російською мовою воно звучить як "резильентность", тому мій переклад є більше українізованим варіантом.Але власне про саму резильєнтність. Це не наукове поняття, принаймні під нього не закладені наукові дослідження, але водночас воно дає таку можливість висловити всі ті внутрішні якості дитини чи дорослого, які дозволяють йому вижити та достойно зайняти певне місце в суспільстві.
Коли я вперше почула пояснення, що ж таке резильєнтність, то пригадала класичні твори української та радянської літератури, де йшлося про волю до життя. Олександр Довженко писав про неї у своїх творах про війну. Тож для мене ці поняття стали тотожними.
google дає нам також свої варіанти, що ж таке резильєнтність
Вікіпедія - Резильєнтність - це динамічний процес, у якому особистість долає значні неприємності, які зазвичай приймають форму події, що змінює життя, або форму тяжких особистих обставин. Резильєнтність можна визначити як адаптивний відповідь на складну ситуацію [12]. Твердість - це риса характеру, а резильєнтність - динамічний процес. Поняття резільентность майже завжди застосовується щодо маленьких дітей [12]. "
Все ж інше посилання на описові матеріали або статті.
Тож, аби більше дізнатися про резильєнтність читайте брошуру Стефана Ваніштендаля "ПРАВА ДЕТЕЙ И РЕЗИЛЬЕНТНОСТЬ:Два плодотворных и взаимообогащающих подхода"
Немає коментарів:
Дописати коментар