Верховна Рада України запланувала розглянути законопроект -
У законопроекті пропонується шляхом внесення змін до статті 14 Закону України «Про загальну середню освіту» зменшити показник мінімальної наповнюваності класів у загальноосвітніх навчальних закладах, розташованих у селах, селищах, з п‘яти до трьох осіб.
Це мусить втримати на плаву сільські навчальні заклади, які зараз часто закривають через недоукомплектацію, дозволить дітям більш безпечно ходити до школи, ніж якби вони змушені були навчатись в районних центрах, з якими немає постійного сполучення.
Питання можна розглядати і з іншого боку - точки зору економічної доцільності утримання штату педагогів. та поки що в нашій державній та освітній системі не вирішено питання безпечного доїзду дітей (безперебійного) у сільських районах.
Мене завжди дивує розмова про економічну доцільність утримування сільської школи. Невже дати дитині можливість навчатися вдома ( маю на увазі до 8 класу) то є економічно недоцільно? А от починаючи з 9 класу дитині варто навчатись в районному центрі в профільному класі, де стане гарантованим розвиток саме тих якостей та можливостей дитини, які до цього часу розвинені будуть.
ВідповістиВидалитиАле при умові того, що автобус буде комфортабельний. Маршрут розроблений не з точки зору економії пального, а з точки зору можливості відвідування навчального закладу учнів ВСІХ без винятку населених пунктів
То є "економічно" доцільно тільки якщо розглядати ситуацію з точки зору найкращих інтересів дитини, але не з точки зору питання: "Скільки можна відмити на цьому коштів?".
ВідповістиВидалитиТак от - якещо питання розглядати з точки зору інтересів дитини, то уртимцувати штат педагогів НАВІТЬ за умови мінімального наповнювання класів (хай і для однієї дитини) доцільніше, аніж утримання штату інших працівників апарату держави, від яких у майбутньому чи й буде користь, окрім як для них - коханих. Дитина, навчаючись( повторю, до 8 класу) ВДОМА буде як і здоровішою, так і більш впевненою у тому, що власній державі є до неї діло, як до особистості. ДО того, для сільських дітей варто було би організуватит позашкільну роботу саме вдома, щоби дитина НЕ втомлювалась.
ВидалитиА от вже із 8 класу, коли сформовано напрямки зацікавленості, можна дитину вже й більш нагружати доїздом