неділя, 30 червня 2013 р.

Врадіївка. Чому?

Зараз всі читали, бачили чи краєм вуха чули про трагедію жінки  в Врадіївці. Це жахливо.. І нажаль виявляється, що ніхто в нашій державі не застрахований від подібного випадку. Страшно. І коли вдумуюсь, то страшно не тільки тому, що зі мною чи моїми подругами може таке трапитися, а що винні залишаться непокараними й це утвердить їх у своїй силі.

Ми багато працюємо над попередженням насильства над дітьми, убезпеченням їх від жорстокого поводження, але коли трапляються такі страшні тагедії починаєш задумуватися, а чи достатньо? Чи достатньо тренінгів та профілактичної роботи? Чи ефективно це? Коли ти приходиш до дітей, працюєш з ними годину, дві, десять, а потім педагоги повертають їх до звичної системи - коли хто сильніший той і правий, коли оцінку можуть завищити чи знизити за погану/добру поведінку. Коли дітей навчають подвійної моралі, що на загал не можна, але якщо тихцем і ніхто не дізнається - то робіть.

Напевно остання теза і є тою центровою, навколо якої відбуваються такі трагедії. Коли на рівні дитячому, чи в школі дозволяють переписати екзамен, коли представник районної адміністрації вийшов із кабінету, коли вчителі пишуть твори для "відмінників", бо ж тягнули його всі 11 років і хочуть дати медаль. Коли в класі хтось рівний, а інші рівніші, бо мають гроші, тата чи маму у владі, маму вчительку(потрібне підкреслити).  А з цього все  починається.

Багато моїх знайомих гудять західні країни згадуючи про постійний контроль держави над громадянами, але в такі моменти, коли я читаю про трагедії жінок, здається, що нехай би краще контроль і покарання, і усвідомлення громадянами невідступності покарання.


понеділок, 17 червня 2013 р.

Кількість дітей в сільських навчальних закладах

Верховна Рада України запланувала розглянути законопроект - 
У законопроекті пропонується шляхом внесення змін до статті 14 Закону України «Про загальну середню освіту» зменшити показник мінімальної наповнюваності класів у загальноосвітніх навчальних закладах, розташованих у селах, селищах, з п‘яти до трьох осіб. 

Це мусить втримати на плаву  сільські навчальні заклади, які зараз часто закривають через недоукомплектацію, дозволить дітям більш безпечно ходити до школи, ніж якби вони змушені були навчатись в районних центрах, з якими немає постійного сполучення.

Питання можна розглядати і з іншого боку - точки зору економічної доцільності утримання штату педагогів. та поки що  в нашій державній та освітній системі не вирішено питання безпечного доїзду дітей (безперебійного) у сільських районах.



пʼятниця, 14 червня 2013 р.

Усі діти рівні? за законодавством - так!

Соціальна допомога з народження дитини, по неї можна говорити довго і багато. Говорити про суми, на що витрачаються ці кошти, що держава повинна всіх нею забезпечувати. Власне пор це й йтиметься далі.

Виявляється, що багато років у нас одні діти були рівніші за інших. Тобто їхні батьки отримували допомогу при їхньому народженні. Вони народились на свободі. Але є й інші діти, діти матері яких знаходяться в місцях ув'язнення. І держава раніше не забезпечувала їм соціальну допомогу, хоча й мала.

Дякуючи згаданим у статті чернігівським правозахисникам тепер ув'язнені матері вперше отримали "дитячі" гроші.

Проте, як виявилось і тут не все так просто, відразу в думках наших громадян виникають аферні думки, що ж буде якщо мати дитини не використовуватиме ці кошти на дитину. Треба це попередити, потрібно не дати їй у місцях позбавлення волі користуватись цими кошти, але зареєструвати рахунок на ім'я дитини, нехай гроші прокрутяться в банку(і їм добре, і банку прибуток).

Хоча формулювання постанови звучить дуже коректно:

Кошти, що зберігаються на рахунку такої дитини в банківській установі, можуть бути використані для створення належних умов для утримання та виховання дитини в порядку, визначеному законодавством:
- матір’ю дитини - у разі звільнення її із слідчого ізолятора або установи виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір’ю;
- батьком дитини чи опікуном, які забрали з відповідної установи дитину, на яку відкрито вкладний (депозитний) рахунок в банківській установі, на який перераховано допомогу при народженні дитини;
- дитиною після досягнення повноліття - у разі, коли кошти не були використані одним з батьків або опікуном.”.


 Посилання на постанову "Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми"

середа, 5 червня 2013 р.

Жіночий консорціум України запрошує ЗОШ для співпраці в темі попередження насильства між дітьми

Запрошуємо загальноосвітні навчальні заклади Києва та Київської області до співпраці з Жіночим консорціумом України з метою попередження насильства між дітьми. Співпраця запланована на період з 2013 до 2015 року.

Навчальні заклади часто стикаються з проблемою насильства серед дітей. Ці випадки, вийшовши за межі закладу, знижують його рейтинг, а також довіру до самої системи освіти загалом. Аби змінити це – Жіночий консорціум України пропонує Вам долучитись до проекту, в рамках якого ми допоможемо спланувати діяльність всього закладу та всіх учасників навчально-виховного проекту, аби створити алгоритм реагування на випадки насильства, а також знизити кількість грубих форм виявлення агресії.

Ми спираємось на трирічний досвід роботи із попередження насильства в 20 пілотних школах, результатом якого стало значне зниження насильства в навчальних закладах, а також на кращі практики шведських партнерів.

В ході цієї роботи Жіночий консорціум України пропонує школі:

- допомогу в проведенні аналізу ситуації в навчальному закладі. Які небезпеки є найбільшими для дітей, а також якими ресурсами володіє школа для вирішення питання насильства.
- проведення навчання для керівництва та педагогів - як бачити різні форми насильства серед дітей, як сформувати мінімально травмуючі фактори взаємодії дітей між собою.
- допомога у розробці методики комплексного планування заходів з попередження насильства, які школа зможе використовувати самостійно.
- допомогу в впровадженні плану роботи школи із попередження насильства, участь в обговореннях з педагогами школи, школярами та представниками батьківських комітетів. 


Також ця співпраця допоможе школі розробити діяльність на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. “Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень на період до 2015 року” № 1209, наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 03.08.2012 року № 888 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року».

Ми очікуємо від навчальних закладів, що зголосяться брати учать в проекті:

- мотивований педагогічний колектив, який буде брати участь в розробці плану та впровадженню його в навчальному закладі.
- згоду на участь навчального закладу в роботі проекту протягом 2013 – 2015 років.
- підписання договору про співпрацю між навчальним закладом та Жіночим консорціумом України
- участь директора навчального закладу в усіх навчальних та організаційних заходах під час проекту.
- згода на участь учнівського колективу в розробці, втіленні та оцінці плану роботи школи з попередження насильства та захисту дітей від жорстокого поводження. 

Якщо Ви та Ваш навчальний заклад бажаєте взяти участь в конкурсному відборі та стати пілотним навчальним закладом у проекті, надішліть, будь ласка, до 30 червня 2013 року короткий лист-мотивацію на адресу: dendebera.m@wcu-network.org.ua.

В рамках конкурсу буде відібрано 4 пілотні загальноосвітні навчальні заклади, про результати відбору буде повідомлено до 20 серпня 2013 року.