середа, 20 листопада 2013 р.

У річницю Конвенції ООН про права дитини Жіночий консорціум привертає увагу до насильства в жорстоких словах

         20 листопада світ відзначає 24-річчя Конвенції ООН про права дитини, яка закріпила найважливіші права дитини, зокрема право на здоров’я, освіту, захист від насильства, бути почутою, тощо.
         Разом з тим, світ досі залишається не дружнім до дитини, зокрема діти продовжують зазнавати насильства, зокрема і у формі образ.
Саме тому, Жіночий консорціум України спільно з дітьми та дорослими провів Акцію «Стоп жорстокості слів».
             «Передумовою жорстокості часто стає неувага до так званих «малих форм» насильства – образ, наклеювання ярликів, використання прізвиськ. За нашими даними*, саме з цими видами насильства найбільше стикаються діти шкільного віку», - вважає Марія Алексєєнко, голова Жіночого консорціуму України.
             У акції взяли участь дорослі та діти, школи і навіть дитячий садок створивши афіші до акції. Афіші розповсюджували та поширювались за допомогою інтернету, а деякі з них будуть представлені 24 листопада в Парижі у фотовиставці до Дня молитви та дії, присвяченої дітям та організованої БІСЕ («Міжнародним католицьким бюро дитини»).



«Боротьба з насильством об’єднує людей, так само як творчість. Тому ми з радістю підхопили міжнародну ініціативу БІСЕ, щодо проведення даної кампанії в Україні – Актуальність проблеми підкреслюють надіслані малюнки. На жаль з насильством та жорстокістю стикаються різні діти, навіть зовсім маленькі. Тому не дивно, що на цю ініціативу підхопили навіть у дитячому садку.» - зазначає Марічка Дендебера, координатор програми попередження насильства щодо дітей
«Ми радіємо кількості створених робіт. Зусилля та час витрачені дітьми та дорослими на участь у акції, змінюють наш світ, будуючи новий – без насильства. Адже зміни починають з конкретної людини.» - говорить Оксана Москаленко, координатор програми захисту прав дитини
Довідково:

Організатором акції в Україні є Жіночий консорціум України за підтримки Save the Children International, який підхопив міжнародну ініціативу БІСЕ («Міжнародне католицьке бюро дитини»)
Гасло акції «Я приймаю інших та їхні відмінності! Я не насміхаюся! Я не зневажаю!»
Надіслані афіші доступні на:
— сайті Жіночого консорціуму України http://wcu-network.org.ua/ua/about/gallery/Kampanja_%C2%ABStop_ZHorstokost_Slv%C2%BB_Plakati_ta_afsh
— Facebook — https://www.facebook.com/groups/stop.violence.of.words
— Вконтакті — http://vk.com/stop_violence_of_words.
* Насильство в школі: аналіз проблеми та допомога, якої потребують вчителі. Є. Дубровська, М. Ясеновська. – Київ: Жіночий консорціум України, 2008. - http://www.wcu-network.org.ua/ua/defence-rights/publications/nasilstvo_v_shkoli_analiz_problemi_ta_dopomoga_yakoyi_potrebuyut_diti_ta

четвер, 14 листопада 2013 р.

Психологів Броварського району навчали попереджувати насильство в школі

Тренерки Жіночого консорціуму України провели 5 листопада 2013 року навчання для практичних психологів та соціальних педагогів шкіл. Метою тренінгу було навчитися ефективно організувати роботу психолога в навчальному закладі, аби попередити дитячий суїцид.
Тренінг був проведений позапланово, але на запрошення відділу освіти Броварської районної державної адміністрації як реакція на випадки дитячого суїциду в районі та як елемент профілактичної роботи.
Загалом на тренінгові були присутні 27 осіб, представниці всіх загальноосвітніх шкіл Броварського району Київської області.

Учасниці відзначають, велику цінність такого навчання. Стала в нагоді вправа «Небезпечні предмети» під час виконання її вони змогли навчитися бачити небезпечні для учнів речі та правильно їх інтерпретувати.
Особливу увагу було приділено потребам дітей різного віку, що навчаються в школі. Через розуміння потреб дитини та місця школи в забезпеченні цих потреб, учасниці прийшли до розуміння можливих причин суїцидальної поведінки та тієї профілактичної роботи, що вони можуть проводити.

Тренінг було проведено Жіночим консорціумом України в співпраці з Відділом освіти Броварської РДА за фінансової підтримки Міжнародної громадської організації Save the Children в рамках проекту «Впровадження Конвенції ООН про права дитини в Україні»

Тренінг був дуже цікавий не тільки ля учасників, але й для мене як для організатора.  нам розповіли не тільки про можливості психолога в навчальному закладі, а й про те які вікові особливості потреб дітей до чого призводять. І головне як спираючись на знання потреби дитини в тому чи іншому віці, ефективно комунікувати з нею.



пʼятниця, 8 листопада 2013 р.