понеділок, 19 серпня 2013 р.

життєві навички для педагогів

Завершився курс, вивчення життєвих навиків та методики використання та викладання Життєвих навиків школярам, для педагогів.  Протягом більше шести місяців вчителі, психологи та соціальні педагоги різних шкіл пілотних областей вивчали можливості цієї методики. 

Вивчення життевих навиків - методика. що спрямована на опанування дітьми різних соціальних навичок, для полегшення їхнього навчання, спілкування та соціалізації. В рамках курсу розглядалися теми - самопрезентації та самопізнання, емоцій та вміння їх розпізнавати, конфлікти та способи їх вирішення, творче прийняття рішень, міжособистісні стосунки, права та обов'язки які мають діти. 

Спеціалісти 30 шкіл розглянули методику життєвих навичок та будуть в подальшому використовувати цю методику в своїй роботі. Загалом це 294 педагогів. 

Жіночий консорціум України дуже вдячний всім партнерським організаціям, що взяли участь в проекті. Це: 
- Вінницька організація "Пані Всесвіт"( вони провели ще багато додаткових волонтерських тренінгів для спеціалістів, представників адміністації освіти у Вінницькій області) 
- Волинській організації "Відкрите суспільство" 
- Черкаській молодіжній організації "Молоджа Черкащина"( тренерка знайшла чудовий варіант поєднання арт-методики  та методики життєвий навичок) 
-  Правозахисному центру "Поступ" 
- Дитячій екологічній громадській організації "Флора" (огранізація постійно працює з дітьми і використовуватиме методику особливо активно) 
- Первомайському Жіночому інформаційно-консультаційному центру "Ольвія"
- Волинській обласній громадській організації "Гендерний центр"( вони отримали вихід на педагогічний коледж, в якому навчаються майбутні педагоги, і познайомили їх з методикою життєвих навичок)

Особливо я особисто, та й за програму попередження насильства над дітьми, вдячна Міжнародному Католицькому Бюро Дитини(БІСЕ) за надану можливість участі в проекті -
«Право на висловлення своєї думки: профілактика насильства, зокрема сексуального, і просування в СНД судово-психологічних процедур, «дружніх» до дитини» саме в рамках якого ми отримали інформацію про методику життєвих навичок, змогли її опанувати та використовувати для роботи й покращення становища дітей в Україні. 




четвер, 15 серпня 2013 р.

Вчимося бути гарними батьками

Саме таку чудову серію посібничків для батьків "Вчимося бути гарними батьками" видали в Білорусі.  Детально, в кожному окремому тематичному посібнику цієї серії,  батькам дають поради щодо виховання дитини, вікових та статевих особливостей її розвитку, можливостей виходу із критичних ситуацій. Загалом в серії 89 посібничків з різноманітних тем.  Єдиний мінус - книжечки написані російською мовою, але для зацікавлених, гадаю, то не буде перепоною.
Завантажити або переглянути можна за посиланням - http://bpp.unicef.by/  

 

Тож можна подякувати Міністерству охорони здоров'я Республіки Білорусь за такий чудовий ресурс.

"Чи безпечна лайка до дітей?"

"Чи безпечна лайка до дітей" - саме за таким запитом хтось натрапив на цей мій блог. Власне кажучи раніше я це питання не піднімала, але кілька слів хочу сказати зараз. Дуже вже питання мене зачепило.

Його можна  поставити як два різних запитання: Чи можна лаяти дитину? і Чи пошкодить розвитку дитини якщо її лаятимуть?

Звісно я буду рада коментарям та  думкам з цього приводу читачів, а нижче пишу власну позицію.

Також невелике уточнення - а цьому дописі я вважаю, що лайка - це використання нецензурних, табуйованих та грубих слів.

Тому на запитання: Чи можна лаяти дитину?, кажу категоричне НІ! Не можна і не варто, якщо ви маєте за мету виховати її, дитину, гідним членом нашого суспільства. Власне  стою на переконанні, що дитина як губка, всмоктує все що її оточує, моделі поведінки, слова, інтонації, психологічні настрої. А через деякий час, наситившись, починає віддавати їх. всім. Дорослим, одноліткам, батькам. Тож, якщо  ви не прагнете чути з вуст вашої дитини лайку, стримуйте в першу чергу себе.

 Що ж до запитання: Чи пошкодить розвитку дитини якщо її лаятимуть? - тут однозначно сказати складно. Хоч мені й уривається терпець сказати - ТАК! Уявіть, що ваша дитина приміром замість чистої води щодня питиме воду мутну, а то й з багнюкою.  Чи скажете, що це не вплине на її розвиток та здоров"я?  Так і використання лайки залишає слід на психіці дитини.

От такі мої короткі зауваження.
Можете сказати краще - пишіть)

Ролики про права дітей.

Знайшла цікаве відео про права дітей. 27 коротких роликів, які показують які ж права має дитина, як порушуються ці права.

 

 
 
Ставлю тільки перші три, а далі можете дивитись на youtube. Серія називається About Children Rights.