пʼятниця, 5 квітня 2013 р.

Школи експлуатують дітей: жах чи тривала практика?

Директор школи з Бахчисарая експлуатував дітей на виноградниках

- така новина з'явилась на сайті нашого ЖКУ. І власне якщо вчитатись в текст, то відчувається, що школу, як навчальний заклад в системі освіти, не звинувачують у використанні дітей як безкоштовної робочої сили. Але погляньмо ширше - дітей не могли відправити "на роботу" без супроводу педагогів, або принаймні класного керівника.  Відповідно Всі педагоги знали, що навчальний процес був зірваний, це перше, і друге, що діти будуть працювати. Власне обидва ці аспекти є порушенням прав дитини - права на освіту та заборони використання праці дітей.

Хоч я і не є юристом, але відповідальність мав би нести не тільки директор, хоч вона й була б основним винуватцем. Тут вступає в силу звичка, залишена нам з радянського часу - коли колективні господарства підписували договори із школами, на виконання певних робіт, а потім учні отримували винагороду - поїздку в Ленінград, Москву чи інше місто.

Якщо поглянути у минуле років на десять, то ще можна побачити як діти білили дерева та паркани на території шкіл, сіл та містечок. Як садили городи та займались прибиранням території, не зважаючи на зірвані уроки та те, що є робітники, які отримують заробітну плату за цю роботу.

Але ці часи минули. Україна є правовою державою яка підписала й ратифікувала Конвенцію  про права дитини та ряд інших міжнародних документів, які захищають права дітей.

Власне, я стою на такій позиції, що дана ситуація є не прийнятною та директору цієї школи потрібно змінити місце роботи та обмежити можливість використання дітей у власних інтересах..

8 коментарів:

  1. Система нашого життя така, що саме діти мають і прибирати територію, і білити дерева, і багато чого іншого, оскільки НЕМАЄ робітників, що отримують платню за прибирання території...

    ВідповістиВидалити
  2. Перепрошую, але яке відношення мають діти до доріг. А тим паче, коли в них навчальний процес і Держава його оплачує(педагогам).

    Щодо робітників, то тут посперечаюсь - наприклад в сільських школах є робітник відповідальний за ремонт та інші технічні працівники, тоді чому я та багато моїх колег робили і роблять ремонти в класах власноруч. Я вже мовчу про те, що це робиться за кошт батьків.
    Коли говорити про дороги, то є є ті служби, які займаються обрізанням гілок після шквалів і гроз, слідкують за станом доріг - і таки отримують за це заробітну плату.

    ВідповістиВидалити
  3. Технічні працівники в школах отримують зарплатню ЗА ПРИБИРАННЯ КЛАСІВ. Ремонт класних кімнат в сферу їх діяльності не попадає. Через те ВЧИТЕЛІ, БАТЬКИ ТА УЧНІ повинні виходити самостійно із того кола, в яке їх поставлено. Або ж навчатися в невідремонтованих класних кімнатах.

    ВідповістиВидалити
  4. Проте в навчальних заклада є посада - робітник з обслуговування та поточного ремонту будівель, споруд та обладнання, і власне в його посадових інструкціях є:
    "2. Функції
    Основними напрямами діяльності робітника є:
    2.1. Підтримування в належному стані будівель і території школи.
    2.2. Підтримування в робочому стані систем центрального опалення, водопостачання, каналізації, газо- і енергопостачання, теплопостачання, вентиляції, кондиціонування повітря, водостоків та іншого обладнання, що забезпечує нормальну роботу школи.
    2.3. Проведення поточних ремонтних робіт різного профілю.
    3. Посадові обов'язки
    Робітник виконує такі обов'язки:
    3.1. Проводить сезонну підготовку будівель, споруд, обладнання, механізмів.
    3.2. Усуває їх пошкодження за заявками працівників школи.
    3.3. Здійснює періодичний огляд технічного стану будівель, споруд, обладнання, механізмів, їх технічне обслуговування і поточний ремонт з виконанням усіх ремонтних робіт (штукатурних, малярних, бетонних та ін.) із застосуванням риштувань, підвісних та інших підйомних пристосувань.
    3.4. Здійснює поточний ремонт і технічне обслуговування систем центрального опалення, водопостачання, каналізації, теплопостачання, вентиляції, кондиціонування повітря, водостоків та іншого обладнання, механізмів, конструкцій із виконанням слюсарних, зварювальних, паяльних робіт.
    3.5. Проводить монтаж, демонтаж і поточний ремонт електричних мереж та електрообладнання з виконанням електротехнічних робіт.
    3.6. Дотримується технології виконання ремонтно-будівельних, слюсарних, електротехнічних і зварювальних робіт; правил експлуатації і утримання будівель, обладнання, механізмів, машин, споруд; правил техніки безпеки, виробничої санітарії та пожежної безпеки."

    ВідповістиВидалити
  5. Будьте ласкаві дати посилання НА ЦЮ посадову інструкцію

    ВідповістиВидалити
  6. Ось пара посилань.
    http://lib.exdat.com/docs/311/index-6727.html?page=16
    http://lib2.podelise.ru/docs/8551/index-42955-27.html

    ВідповістиВидалити
  7. http://www.google.com.ua/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=27&cad=rja&ved=0CF4QFjAGOBQ&url=http%3A%2F%2Fbyjanu.ucoz.ua%2Ftekhpracivnik.doc&ei=cg5iUdOJFMOQ4ATfm4CgBw&usg=AFQjCNGrtI6ukiwYywTKx-DPcRd5KjT7UA

    http://www.pravset.ru/articles/nodePage.php?id=1332226750

    Наскільки я прослідкувала - посадові інструкції стандартні.

    ВідповістиВидалити