пʼятниця, 19 квітня 2013 р.

Обережно, діти!

Обережно, діти! Чому вчителі початкових класів бояться своїх вчителів?!

Саме з такою назвою я знайшла передачу "Піранія", що вийшла чи має вийти на Новому каналі.
Відео дивіться за посиланням ТУТ.

Відео мене зачепило. Відкриваються такі моменти як дитяче насильство, проблема куріння, булінгу та бездоглядності дітей.  І тут можна багато сперечатись із тим  - "Хто винен?", але напевно краще говорити, що ж і як  потрібно змінити і власне міняти це.


вівторок, 16 квітня 2013 р.

Скандал у Маріуполі: дівчата-підлітки ледь не вбили школярку, повісивши її на шарфі

Насильство вчинене маріупольськими школярами, зняте на відео, сколихнуло інтернет за останні дні.  Дівчата віком від 13 до 15 років знущалися з  іншої дівчинки свого ж віку, а хлопець однієї з них знімав це знущання на камеру. Це відбувалося протягом двох років, за словами знайомих.  І в мене відразу виникає питання - чому ніхто не зупинив?  Чому не було звернень до  міліції, адміністрації школи, чи батьків врешті решт.

Все відкрилося випадковим чином - коли "хлопець однієї з тих школярок, які били її, загубив мобільний телефон.Його відшукали маріупольці і подзвонили його мамі. А мама вирішила переглянути відео в телефоні сина."

Так це було, чи ні наразі не можу сказати, але за словами того ж видання мати хлопця "пішла з цим відео відразу до директора ЗОШ № 43. Але там їй порадили не піднімати галас і видалити відео."  Тобто можна зробити висновок, що  школа цілком ігнорувала факти насильства над своїми підопічними й займалася захистом власних інтересів.

Маріуполь має власне інтернет-видання - www.0629.com.ua, де можна отримати відносно свіжу інформацію про стан справи. А саме вони пишуть новини: "В маріупольській ЗОШ №43 розборки між учнями ледь не завершились вбивством".  Та що все ж прокуратура взялась за цю справу: "Знущання над маріупольською школяркою: міліція озвучила свою версію того , що сталося."


Дивись фільми та іди в політику!

Вчора, 15 квітня, в Укрінформі наш гендерний відділ Жіночого консорціуму України за презентував нові фільми "Жінки в політиці". Що стало дуже важливою подією як для нашої організації загалом, так і для справи просування жінок в політику та у владу в цілому.

"Три фільми, які ми сьогодні презентуємо: "З чого почати", "Імідж", "Риторика і переговори", - це перша частина циклу. Наступним кроком буде закінчення роботи над другою частиною, яка буде присвячена не менш важливим питанням, зокрема саморекламі і співпраці зі ЗМІ, основним небезпекам, з якими зустрічаються жінки в політиці, а також плануванню часу і збалансуванню роботи та сімейного життя", - розповіла голова Жіночого консорціуму України Марія Алєксєєнко. 

Зі свого боку хочу підтвердити, що фільми дуже інформативні та дозволяють громадським активісткам та іншим жінкам, що мають бажання піти політичним шляхом, робити перші свої кроки без помилок.
  
Наразі чекаємо завантаження фільмів у вільний доступ, про що я інформуватиму пізніше. 




 

пʼятниця, 5 квітня 2013 р.

Школи експлуатують дітей: жах чи тривала практика?

Директор школи з Бахчисарая експлуатував дітей на виноградниках

- така новина з'явилась на сайті нашого ЖКУ. І власне якщо вчитатись в текст, то відчувається, що школу, як навчальний заклад в системі освіти, не звинувачують у використанні дітей як безкоштовної робочої сили. Але погляньмо ширше - дітей не могли відправити "на роботу" без супроводу педагогів, або принаймні класного керівника.  Відповідно Всі педагоги знали, що навчальний процес був зірваний, це перше, і друге, що діти будуть працювати. Власне обидва ці аспекти є порушенням прав дитини - права на освіту та заборони використання праці дітей.

Хоч я і не є юристом, але відповідальність мав би нести не тільки директор, хоч вона й була б основним винуватцем. Тут вступає в силу звичка, залишена нам з радянського часу - коли колективні господарства підписували договори із школами, на виконання певних робіт, а потім учні отримували винагороду - поїздку в Ленінград, Москву чи інше місто.

Якщо поглянути у минуле років на десять, то ще можна побачити як діти білили дерева та паркани на території шкіл, сіл та містечок. Як садили городи та займались прибиранням території, не зважаючи на зірвані уроки та те, що є робітники, які отримують заробітну плату за цю роботу.

Але ці часи минули. Україна є правовою державою яка підписала й ратифікувала Конвенцію  про права дитини та ряд інших міжнародних документів, які захищають права дітей.

Власне, я стою на такій позиції, що дана ситуація є не прийнятною та директору цієї школи потрібно змінити місце роботи та обмежити можливість використання дітей у власних інтересах..