пʼятниця, 27 червня 2014 р.

Всеукраїнський дитячий фольклорний фестиваль «Орелі»

28 червня 2014 року з 10:00 до 19:00 на подвір’ї Музею Івана Гончара (вул.Лаврська,19) відбудеться Всеукраїнський дитячий фольклорний фестиваль «ОРЕЛІ». Запрошуємо дітей та батьків.
Світ дитинства та традиційної народної культури є однаково справжніми та наївним у своїх простих і водночас глибоких проявах. Щирість та відкритість до життя є ключовими засадами цих двох світів. Їх поєднання дає унікальну палітру почуттів та емоцій, які може пережити кожен зокрема та усі гуртом. У світі дитинства криється те дивовижне, до чого людина прагне і повертається протягом усього життя, звідки живить свою душу. Традиція ж береже правдивий досвід народу, що у спадок поколінням передає лише найцінніше.
Дитячий фестиваль «Орелі» започатковано у 2008 році. Він є унікальним заходом в культурно-виховному просторі України, що поєднує в собі мистецькі, освітні, навчальні, оздоровчі, екологічні заходи. Метою фестивалю є збагачення сучасних шляхів розвитку дитини кращими здобутками української етнопедагогіки.
На цьогорічному фестивалі унікальність своїх регіональних традицій презентуватимуть діти з Хмельниччини, Київщини, Миколаївщини, Закарпаття, Черкащини та Волині. Майстри традиційно передаватимуть дітям досвід створювати руками та душею вироби з глини, соломи, трави та інших природніх матеріалів. На немовлят чекають забавлянки, колискові пісні та знайомство із світом традиційної культури через рукотворні іграшки народних митців. Ігрові майданчики та козацькі забави залучать усіх відвідувачів до простору гри та обряду. Мудрість народних казок для дітей розкриватиме з діда-прадіда казкар Богдан Бенюк. Кожен відвідувач фестивалю матиме можливість долучитись до ігор та забав, опанувати забуті знання та традиційні вміння, поспілкуватись, радісно та змістовно відпочити на затишному подвір’ї Музею Івана Гончара в колі родин та учасників дитячого фестивалю «ОРЕЛІ».
  
Програма
10:00 – 19:00 Ярмарок народних ремесел та дитячої літератури
11:00 – 18:00
  • Майстер-класи для дітей (соломоплетіння, виготовлення та розпис іграшок, писанкарство, гончарство, ткання, вишиття, вибійка, розпис на склі, витинанкарство, ляльки та коники з сіна, ляльки-мотанки, гра на свищиках, сопілках)
  • Простір від 0 – 3 років від Центру свідомого батьківства «Пузлик» (рухливі та творчі завдання для наймолодших; середовище фізичного, емоційного, психологічного та інтелектуального розвитку для немовлят; зона спілкування для батьків)
11:00 – 12:30 Традиційні дитячі ігри, козацькі забави (Школа козацького бойового звичаю «СПАС»)
12:30 – 15:00 Відкриття Фестивалю. Виступи дитячих гуртів:
  • Перлинка (Славута, Хмельницька обл.)
  • Фольклорна школа «Правиця» (Київ)
  • Мальва (Трикрати, Миколаївська обл.)
  • Джерельце (Ходосіївка, Київська обл.)
  • Орелі (Київ)
  • Ладосвіти (Хмельницький)
15:00 – 16:00
  • Народні казки від Богдана Бенюка
  • Традиційні дитячі ігри, козацькі забави.
16:00 – 18:00 Виступи дитячих гуртів:
  • Цімборики (Хуст, Закарпатська обл.)
  • Світлячок (Золотоноша, Черкаська обл.)
  • Будимир (Хотів, Київська обл.)
  • Перлинка (Славута, Хмельницька обл.)
  • Мальва (Трикрати, Миколаївська обл.)
18:00 – 19:00 Традиційні народні танці (Грає Школа танців)

пʼятниця, 6 червня 2014 р.

Соціально-педагогічна та психологічна робота з дітьми у конфліктний та постконфліктний період

Соціально-педагогічна та психологічна робота з дітьми у конфліктний та постконфліктний період - саме таку назву має посібник із методичними рекомендаціями  для соціальних педагогів, практичних психологів, педагогічних працівників, студентів вищих навчальних закладів педагогічного профілю, фахівців громадських організацій, широкого кола громадськості, який видала організація Ла Страда за співпраці з декількома іншими організаціями, серед яких був і Жіночий консорціум України

Власне сам посібник Ви можете завантажити з нашого сайту за цим посиланням. 

В ньому висвітлені основні такі розділи:
  • Організаційно-методичні аспекти роботи працівників психологічної служби системи освіти в сучасній соціально-політичній ситуації
  • Соціально-педагогічна робота з дітьми у конфліктний та постконфліктний період
  • Психологічна робота з дітьми у конфліктний та постконфліктний період
  • Діагностичний та корекційний інструментарій для працівників психологічної служби системи освіти

четвер, 5 червня 2014 р.

Жіночий консорціум України навчає педагогів Київщини та Житомирщини попереджувати насильство над дітьми

        Більше 80 педагогів з чотирьох пілотних навчальних закладів Києва, Київської області та Житомира взяли участь в тренінгах з курсу попередження насильства, що проводять тренерки Жіночого консорціуму України.
         Протягом квітня та травня учасниці вже дізнатися про потреби дітей та дорослих , вплив незадоволених потреб на поведінку дитини , а також, як напрацювання соціальних навичок, може допомогти зменшити агресію в дитячому середовищі.
         Координаторка програм з попередження насильства ЖКУ Марія Дендебера розповідає: «Надалі, в червні місяці, нами заплановані заняття з педагогами на тему «Успішна комунікація, як засіб профілактики насильства в дитячому середовищі».
Євгенія Дубровська, тренерка Жіночого консорціуму, зауважила: «Тренерам та організаторам дуже приємно, що в процесі роботи педагоги пілотних шкіл стали більш відкритими й зорієнтованими на використання власних ресурсів школи в роботі з попередження насильства між дітьми».
        Серія тренінгів для педагогів пілотних шкіл буде продовжена в новому 2014-2015 навчальному році.
         Тренінги проводяться Всеукраїнською громадською організацією «Жіночий консорціум України» в рамках проекту «Впровадження Конвенції ООН про права дитини в Україні», який здійснюється за фінансової підтримки міжнародної громадської організації Save the Children International та Шведського агентства з питань міжнародного розвитку (SIDA).