четвер, 30 травня 2013 р.

Дитяча агресія

Надибала в просторах інтернету статтю про дитячу агресію, ми раніше про це говорили, тому й даю посилання, в ній детально розповідається про причини агресії, методи виходу конфліктних із ситуацій.
Посилання - тут 

Нажаль вона є російською мовою. але сподіваюсь для зацікавлених це не стане перепоною. 

Напередодні першого червня

Наближається перше червня, перший день літа, а разом із тим День захисту дітей. тел та радіо компанії активно знімають сюжети про дітей, про насильство та захист від нього дітей, про школи, садочки, уповноваженого, позиції громадських організацій, словом по все що тим чи іншим чином стосується.. кого? - Дітей!

Разом з тим пройдуть концерти, виступи, акції, аби всі побачили, що для захисту дітей та їхніх прав (хоча по права говоритимуть далеко не всі)  робиться все можливе і неможливе. І гроші платників податків ідуть на корисну справу - наше найцінніше майбутнє - ДІТЕЙ!

Але..

Закінчиться свято, мине кілька днів, а питання (не хочу писати - проблеми) стоятимуть не вирішеними. Кількість шкіл - зменшується. Класи в столиці - перенаповнені. Позашкільна освіта - гуртки - переходить на платну основу, або зникає під тиском кафе, барів, магазинів та банків.

Ще два місяці після завершення свята, багато говоритимуть про освіту та ЗНО, про вступ до ВИШів, а потім прийде перше вересня День знань. На цьому й завершиться масоване висвітлення питання дітей та їхніх прав.

Тільки часом у вечірніх новинах покриватимуть страшні і трагічні випадки за участю дітей, аби суспільство пам'ятало як страшно жити. 

вівторок, 28 травня 2013 р.

Стаття 289 цивільного кодексу і захист дітей від насильства

Сьогодні мала цікаву зустріч із представником управління освіти. Презентувала наші плани на наступні три роки та запитувала допомогу від управління.

Що було мені цікавим - представник на запитання чи має управління проблеми із насильством над дітьми в навчальних закладах та які звертав увагу на те, що педагоги мало підковані в питаннях права. Сипав номерами статей із цивільного кодексу, Говорив, що в педагогічних навчальних закладах - інститутах та університетах, цьому питанню виділяють дуже мало часу, або не приділяють уваги загалом.

Мене розривала цікавість, адже я теж в свій час навчалась у педвузі і теоретично мала б бути підкованою у питанні правових підвалин роботи вчителя. Але...

Візьмемо наприклад статтю 289 Цивільного кодексу України:
"Право на особисту недоторканність. 
1. Фізична особа має право на особисту недоторканність.

2. Фізична особа не може бути піддана катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує її гідність, поводженню чи покаранню.

3. Фізичне покарання батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками, вихователями малолітніх, неповнолітніх дітей та підопічних не допускається.

У разі жорстокої, аморальної поведінки фізичної особи щодо іншої особи, яка є в безпорадному стані, застосовуються заходи, встановлені цим Кодексом та іншим законом." 

 Таким чином і батьки які після, наприклад, батьківських зборів "виховують" дитину паском, і педагоги які криком "принижують гідність" дитини, мало того що травмують її(дитину) та ще й вчиняють правопорушення таке ж, як і крадіжка.


«Попередження насильства між дітьми в навчальних закладах: планування й впровадження профілактичної роботи»

Запрошуємо загальноосвітні навчальні заклади Києва та Київської області до співпраці з Жіночим консорціумом України з метою попередження насильства між дітьми. Співпраця запланована на період з 2013  до 2015 року.

Навчальні заклади часто стикаються з проблемою насильства серед дітей. Ці випадки, вийшовши за межі закладу, знижують його рейтинг, а також довіру до самої системи освіти загалом. Аби змінити це – Жіночий консорціум України пропонує Вам долучитись до проекту, в рамках якого ми допоможемо спланувати діяльність всього закладу та всіх учасників навчально-виховного проекту, аби створити алгоритм реагування на випадки насильства, а також знизити кількість грубих форм виявлення агресії. 
Ми спираємось на трирічний досвід роботи із попередження насильства в 20 пілотних школах, результатом якого стало значне зниження насильства в навчальних закладах, а також на кращі практики шведських партнерів.
В ході цієї роботи Жіночий консорціум України пропонує школі:
- допомогу в проведенні аналізу ситуації в навчальному закладі. Які небезпеки є найбільшими для дітей, а також якими ресурсами володіє школа для вирішення питання насильства.
-  проведення навчання для керівництва та педагогів -  як бачити різні форми насильства серед дітей, як сформувати мінімально травмуючі фактори взаємодії дітей між собою. 
- допомога у розробці методики комплексного планування заходів з попередження насильства, які школа зможе використовувати самостійно.
- допомогу в впровадженні плану роботи школи із попередження насильства, участь в обговореннях з педагогами школи, школярами та представниками батьківських комітетів.

Також ця співпраця допоможе школі розробити діяльність на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. “Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень на період до 2015 року” № 1209, наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 03.08.2012 року № 888 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року».

Ми очікуємо від навчальних закладів, що зголосяться брати учать в проекті:
- мотивований педагогічний колектив, який буде брати участь в розробці плану та впровадженню його в навчальному закладі.
- згоду на участь навчального закладу  в роботі проекту протягом  2013 – 2015 років.
- підписання договору про співпрацю із навчальним закладом.
- участь директора навчального закладу в усіх навчальних та організаційних заходах під час проекту.
- згода на участь учнівського колективу  в розробці, втіленні та оцінці плану роботи школи з попередження насильства та захисту дітей від жорстокого поводження.

 Якщо Ви та Ваш навчальний заклад бажаєте взяти участь в конкурсному відборі та стати пілотним навчальним закладом у проекті,  надішліть, будь ласка, до 30 червня 2013 року  короткий лист-мотивацію на адресу:  dendebera.m@wcu-network.org.ua

В рамках  конкурсу  буде відібрано 4 пілотні загальноосвітні навчальні заклади Києва та Київської області, про результати відбору буде повідомлено до 20 серпня 2013 року.